۱۲ نماد ماه تولد و تفسیر آن ها

سنگ های قیمتی و زیبایی به هر یک از ماههای تولد نسبت داده شده داست. شاید قبلا چیزهایی در مورد نشانه‌ی منطقه‌البروج و سنگ های تولد شنیده باشید اما در مورد گل یا درخت نماد تولد  چیزی شنیده‌اید؟ نماد ماه تولد و سمبل های ماه تولد در فرهنگ‌های مختلف فراوان هستند و در بعضی موارد تاریخچه‌ای هزار ساله دارند. به عنوان مثال، بابلی‌ها نمادهای منطقه‌البروج را از مصر باستان اقتباس کردند.
درویدها درخت طالع‌بینی سلتیک را پدید آورده و درخت‌ها را به دوره‌های مختلف سال ارتباط دادند و ویژگی‌های شخصیت افراد را با نشانه‌ای که تحت آن متولد می‌شوند وفق دادند.رسم گل دادن از نوع خاصی به عنوان هدیه‌ی تولد ریشه در فرهنگ رومی‌ها دارد و مانند سنگ‌های ماه تولد (سنتی است که بنا بر باور مردم به زمان کتاب مقدس برمی‌گردد. ) هر یک دارای ارتباط معنایی خاصی با ماه دارد.
 
 
 
سنگ های نماد متولدین 12 ماه سال

 

نمادهای متولدین ماه های مختلف سال

متولدین فروردین

سنگ الماس نماد این ماه می باشد. الماس یکی از سخت‌ترین مواد روی زمین است و به همین دلیل به معنای شکست‌ناپذیر می باشد (ترجمه شده از کلمه‌ی یونانی adamas). "قدرت‌های شفابخشی" که به الماس‌ها نسبت داده می‌شود، عبارتند از تعادل، وضوح و انرژی.
گل ماه: گل مینا می باشد و نماد بی‌گناهی، خلوص و عشقی است که بر همه غلبه می‌کند.

درخت ماه: زبان‌گنجشک کوهی، افرا، گردو
 


متولدین اردیبهشت

سنگ زمرد نماد این ماه می باشد. این سنگ سبز رنگ و زیبا نماد عشق و موفقیت است و تصور بر این است که برای کسی که آن را استفاده می‌کند، آینده‌نگری، خوشبختی و جوانی به ارمغان می‌آورد. این سنگ نماد تولد دوباره و آغازی جدید می باشد، نمادی مناسب فصل بهار.
زنبق دره گل متولدین این ماه است که نشان‌دهنده‌ی شیرینی و فروتنی، خلوص قلب و نیکنامی است.
درخت ماه: صنوبر، شاه بلوط، درخت زبان گنجشک
 


متولدین خرداد

سنگ قیمتی مروارید مختص متولدین خردادماه می باشد. این سنگ از قدیم‌الایام با خلوص همراه بوده‌است. مروارید تنها سنگی است که از موجودات دریایی می‌آید، و بسیار هم منحصر به فرد است زیرا نیازی به هیچ گونه تراش یا جلا دادن برای پدیدار شدن زیبایی‌اش ندارند.
گل: گل رز، پیچ امین‌الدوله گلهای منسوب به متولدین این ماه می باشد. رنگ گل رز معانی مختلفی دارد: قرمز به معنی "دوستت دارم" ، صورتی به معنی کمال و سفید به معنای معصومیت است. پیچ امین‌الدوله، نشان دهنده‌ی پیوندهای قوی عشقی است.
درخت ماه: درخت زبان گنجشک، ممرز، انجیر، توس، سیب
 
 

اگر به سنگ زیبای مروارید علاقه مند هستید

این مطلب را بخوانید

مروارید(pearl) و خواص جالب آن

 


 متولدین تیر

سنگ یاقوت سرخ، به رنگ قرمز درخشان، مختص متولدین این ماه است. بر این باورند که یاقوت از سلامت محافظت می‌نماید و خرد، ثروت و موفقیت در عشق را به ارمغان می‌آورد. 
گل های این ماه زبان پس قفا و نیلوفر آبیان است. زبان پس‌ قفا به معنای پیوندهای قوی عشقی است، اما رنگ‌های مختلف آن معانی مختلفی دارد: صورتی به معنی بی‌مهری، سفید به معنای خلق و خوی خوب و بنفش به معنای نخستین عشق است. گل دیگر این ماه، نیلوفر آبیان، به معنای خلوص و عظمت است.
درخت ماه: سیب، انجیر، نارون، سرو
 


 متولدین مرداد

سنگ  زبرجد، سنگ زیبای متولدین مرداد ماه می باشد. این سنگ در اعماق زمین تشکیل شده و به وسیسله آتشفشان به سطح زمین می‌رسد. اعتقاد بر این است که زبرجد دارای قدرت شفا است و از محافظ فرد در برابر کابوس‌ها است و برای او قدرت و نفوذ به ارمغان می‌آورد. رنگ این سنگ از سبز مایل به زرد تا قهوه‌ای مایل به سبز متغیر می باشد.
گل گلایول و شقایق گلهای زیبای متولدین این ماه می باشند. گلایول آرامش، صداقت و شیفتگی را نشان می‌دهد. شقایقبه رنگ های مختلف است. قرمز آن به معنای لذت، سفید به معنای دلگرمی و زرد آن آرزوی ثروت و موفقیت را برای شخص به ارمغان می‌آورد.
درخت ماه: سرو، صنوبر، سدر، کاج
 


متولدین شهریور

سنگ این ماه، یاقوت کبود می باشد. این سنگ درخشان شخص را در برابر حسادت و آسیب محافظت می‌کند.در دوران قرون وسطی، افراد روحانی این سنگ را به عنوان نمادی از بهشت استفاده می‌کردند. تصور می‌شود که یاقوت کبود به رنگ سایه‌های مختلف آبی است اما در رنگ‌های بنفش، سبز، نارنجی، زرد و حتی صورتی هم می توان یافت.
گلهای ستاره‌ای و نیلوفر پیچ، گل های مختص این ماه می باشد.
گل ستاره‌ای نماد عشق قدرتمند و نیلوفر پیچ، نماد محبت است.
درخت ماه: بید مجنون، لیمو، زیتون، فندق
 
 

متولدین مهر

سنگ های این ماه،  تورمالین و اپال می باشد. این سنگ، “سنگ رنگین کمان” نامیده می‌شود زیرا
 به رنگ‌های زیادی موجود است و بسیاری از آنها دو یا سه رنگ هستند که شامل سایه رنگ‌های زیادی است و به معنی عشق و دوستی است. اپال به معنای "جواهر گرانبها" می باشد و مانند تورمالین، اغلب چند رنگ هستند و نشان‌دهنده‌ی وفاداری و اعتماد می باشد.
گل های جعفری و شاه‌اشرفی، گلهای این ماه می باشند.
گل جعفری به معنای عشق نامیرا و گل شاه‌اشرفی نماد صلح و آرامش است.
درخت ماه: زبان‌گنجشک کوهی، افرا، گردو
 
 

متولدین آبان

سنگ سیترین و توپاز، سنگ های زیبای این ماه معرفی شده اند. توپاز به معنی عشق و محبت است و در رنگ‌های زرد، صورتی، بنفش، نارنجی و انواع آبی موجود می باشد. اعتقاد بر این است که قدرت و خرد را برای فردی که از آن استفاده می‌کند، به ارمغان می‌آورد. سیترین، به عنوان "کوآرتز شفابخش"شناخته می‌شود و اعتقاد بر این است که سلامتی و شادی و همین‌طور امید، انرژی و گرما را برای فرد به ارمغان می‌آورد.
گل داودی مختص متولدین این ماه است. معنی گل داودی بستگی به رنگ آن دارد: قرمز به معنی "دوستت دارم"، در حالی که سفید بی‌گناهی، خلوص و عشق خالصانه را می‌رساند.
درخت ماه: گردو، شاه بلوط، درخت زبان گنجشک

 

برای مشاهده و خرید انواع عقیق کلیک نمایید

 

متولدین آذر

سنگ های تانزانیت، زیرکن، فیروزه ، منسوب به این ماه می باشند. تانزانیت که تنها در تانزانیا یافت می‌شود یک سنگ بنفش_آبی درخشان می باشد. زیرکن، با شفافیت چشمگیری که دارد بیش‌تر به عنوان جایگزین الماس شناخته شده‌است، گرچه در رنگ‌های مختلف (آبی، زرد، نارنجی، قهوه‌ای و قرمز) موجود می باشد. در واقع، اسم این سنگ از کلمات زر و گون عربی، به معنای طلا و رنگ برگرفته شده است. این سنگ سبب ایجاد آرامش در خواب می‌شود. سنگ سوم این ماه یکی از قدیمی‌ترین سنگ‌های شناخته شده‌است: سنگ فیروزه. این سنگ در طیف وسیعی از رنگ‌های آبی موجود می باشد ومعتقدند که فرد را از هر گونه گزندی محافظت می‌ نماید.
گل نرگس و خاس دو گل زیبای آذرماهی ها می باشند. پیام نرگس این است: همانی که هستید را نشان بدهید. گل خاس، به معنای خوشبختی درونی است.
درخت ماه: ممرز، انجیر، راش

 

متولدین دی

سنگ این ماه گارنت می باشد که مشتق شده از واژه‌ی لاتین granatum، به معنی دانه‌ی انار است.  معنای این سنگ، دوستی و اعتماد ابدی است.
گل میخک قرنفلی و گل برفی دو گل زیبای این ماه می باشند. رنگ‌های مختلف میخک قرنفلی معانی مختلفی دارد: قرمز به معنای عشق و صورتی به معنای محبت می باشد. گل برفی به امید و زیبایی اشاره دارد.
درخت ماه: صنوبر، نارون، سرو
 

متولدین بهمن

سنگ آمیتیست، برای متولدین این ماه شناخته شده است. باور بر این است که این سنگ، شجاعت، شفافیت و خرد را به ارمغان می‌آورد. این سنگ در بسیاری از فرهنگ‌ها همواره نماد وفاداری است و همین‌طور با اسطوره‌ها و افسانه‌ها همراه بوده‌است.

گل بنفشه و گل پامچال به متولدین اسفندماه نسبت داده شده است.
بنفشه نماد وفاداری و نجابت است و هدیه‌ دادن گل پامچال به مخاطب‌تان نشاندهنده این است که که شما بدون او نمی‌توانید زندگی کنید.
درخت ماه: سرو، سپیدار، سدر، کاج

 

متولدین اسفند

آکوامارین سنگ مختص این ماه می باشد. برخی معتقدند این سنگ آبی کم‌رنگ و زیبا از ملوانان محافظت می نماید و سفری بی خطر را برای آنها تضمین می‌کند.  نام  این سنگ به معنای آماده‌ی دریاپیمایی است و مشتق شده از کلمات aqua (آب) و marina (دریا) می باشد. این سنگ باعث ایجاد آرامش در فردی می‌شود که از آن استفاده م نماید.
گل نرگس که نماد بخشش، صداقت، اعتماد و عشق واقعی است،مختص این ماه شناخته شده است.

درخت ماه: بید مجنون، درخت لیمو، بلوط، فندق

 

با دانستن نمادهای تولد می توانید هدیه های زیبا و به یادماندنی به آنها که دوستشان دارید تقدیم نمایید. در irangemland.com می توانید انواع انگشتر زنانه با سنگ های زیبا را با کیفیت عالی خریداری نمایید. هر آنچه که خواستارش هستید تنها با فرستادن عکس سفارش دهید و در کمترین زمان با کیفیت عالی آن را دریافت نمایید.

 
 
 
سایر مقالات
ارسال به سراسر کشور ارسال به سراسر کشور
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
7 روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
پشتیبانی 24 ساعته پشتیبانی 24 ساعته