برترین برندهای جواهرات دنیا

جواهرات همیشه بخش مهمی از تاریخ را به خود اختصاص می‌دهد. در زمان‌های گذشته جواهرات برای نشان دادن شأن اجتماعی، ریشه‌های خانوادگی و مواردی از این قبیل استفاده می شده است. جواهرات اکسسوری‌هایی هستند که هیچگاه محدودیت سنی نداشته و افراد خواه پیر یا جوان، زن یا مرد می‌توانند از آن استفاده کنند. اشخاص جواهرات را به دلایل متعددی مورداستفاده قرار می‌دهند. برخی برای افزودن زرق‌وبرق به دسته لباس‌های مُد خود، برخی دیگر از یک جفت النگو و گردنبند همراه با یک انگشتر زنانه زیبای هماهنگ با آن‌ها، برای نشان‌دادن شخصیت و یکتا بودن خود استفاده می‌کنند. البته بسیاری از مردم جواهرات را  طبق سنت ها برای ابراز عشق و علاقه خود استفاده می‌کنند مانند حلقه نامزدی و حلقه عقد. 

 

برای مشاهده سنگ های قیمتی زیبا از سایت ما irangemland.com  دیدن نمایید.

 

برای برخی اشخاص، تنها جواهراتی که برازندگی و تجمل بسیاری از خود نشان دهند، مورد قبول هستند. در این مقاله فهرست ۱۰ نشان تجاری (برند) جواهر معروف و بسیار گران دنیا را بر اساس رتبه بندی به شما معرفی می نماییم. ممکن است که برخی از این نام‌ها برای مردم عادی آشنا به نظر برسند اما تنها تعداد بسیار کمی از افراد توانایی مالی خرید از این برندها را دارند.

 برندهای موفق زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه فعالیت خود منحصر به فرد  می باشند. هر کدام از این برندها ماجراهایی را پشت سر گذاشته‌اند تا به موقعیت امروز رسیده‌اند. اما بعضی از همین برندهای موفق با بقیه فرق دارند و جایگاهی فراتر از یک عرضه‌کننده برای علاقه مندان خود دارند. این‌جا دیگر مساله فقط کیفیت نیست؛ نوآوری و خلاقیت، پاسخ به سلیقه های متفاوت، تلفیق هوشمندانه هنر و صنعت و تاریخ، تعامل با مشتری و تبدیل او به یک مخاطب ماندگار و...  برتری را به برخی برندها اعطا می‌کنند.                                                 

 

شماره 1):  هری وینستون (harry Winston)

هری وینستون بعنوان نامی که در تجارت جواهرات شهرت فراوان دارد یک برند سوپرلاکچری محسوب می شود. تجارت خود را در سال ۱۹۳۲ آغاز کرده هنوز هم بعضی از مخاطبان دنیای جواهرات با شنیدن نام هری وینستون، به یاد پیرمردی می‌افتند که به سرعت پیشرفت کرد اما هیچ‌وقت زیر بار تمام‌کردن پیرفت و خلاقیت نرفت و همین کوشش سرسختانه سبب شد نامش، شناسنامه جواهراتی باشد که به سختی می‌شود به آنها خیره نماند. طراحان و صنعت‌گران هری وینستون با الماس و سنگ یاقوت و طلا و پلاتین و تیتانیوم و... به آفرینش نمونه هایی جادویی می‌ پردازند و محصولاتی پیش چشم می‌گذارند که حتی افراد ناآشنا به دنیای زیورآلات را به تحسین و تعجب وامی‌دارد.

 

برند harry winston


شماره 2): کارتیه (cartier)

کارتیه نام یک شرکت فرانسوی است که در زمینه طراحی و تولید ساعت و  جواهرات لوکس فعالیت می کند
این برند برای اولین بار در سال 1847 توسط شخصی به نام لوئیس فرانکو کارتیه تاسیس شد.
لوئیس کار تجارت جواهرات را در کنار آدولف پیکارد آموخت و بعد از بازنشسته شدن وی امتیاز کارش را خریداری کرد و خانه کارتیه را راه اندازی نمود. این برند در سال 1874 توسط پسران کارتیه و آدولف پیکارد شهرت جهانی یافت.
دفتر مرکزی این شرکت هم اکنون در شهر پاریس قرار دارد.
این برند موفق به کسب لقب جواهر پادشاهان از سوی یکی از پرنس‌های والس شده است.
کارتیه در زمان تاسیس درسال ۱۸۶۰، تنها  برای خانواده‌های سلطنتی که خواهان کلکسیون شخصی جواهرات بودند فعالیت داشت. معروفترین طراحی کارتیه
، طرحی از پلنگ است، که برای جذب مشتریان خود، همواره اصلاح شده است. شهرت این برند به‌دلیل توجه بسیارش به تاریخ هنر تزئین در طراحی هایش می باشد. اما در کنار آن تولیداتی داشته که هنر دنیای قدیم را نیز به همان خوبی تجلیل می‌کند.

 

 

برند cartier

 

شماره 3): ون کلیف و آرپلز (van cleef & arpels)

ون کلیف و آرپلز یک برند لوکس فرانسوی متخصص در زمینه تولید جواهرات گرانبها، ساعت و عطر می باشد که در سال 1896 توسط  سالومون آرپلز و آلفرد ون‌کلیف در پاریس تأسیس شده‌ است. جواهرات ون کلیف اند آرپلز شامل طرح های گل، حیوانات و پری دریایی بود که توسط شاهزادگانی از جمله الیزابت تیلور و شهبانو فرح پهلوی نیز پوشیده می شد. در حالی که بیشتر کلکسیون های این شرکت زیبایی طراحی قدیمی را به رخ می کشد، خط دیگری از آثارش دارای کلاس و برازندگی خاصی می باشد. این موسسه یک کلکسیون بزرگ و زیبا را عرضه می‌کند که جنبه های هنری سنتی و روایات را با تبحری خاص در هم ادغام نموده است.
در سال 1933 روشی جهت تراش سنگ به نام "میستری ستینگ" ابداع نمود که سنگ های چندوجهی را داخل یک رینگ طلا با ضخامت کمتر از 2/. میلی متر قرار می داد.

 

 

برند van cleef & arpels

 

شماره 4):  بوچلاتی (buccellati)

بوچلاتی با خلق جواهراتی ظریف و زیبا از بهترین طلاهای ایتالیایی ریشه‌های رومی (رُمی) خود را به نمایش می گذارد. این شرکت شامل کلکسیونی با طراحی‌های الهام‌گرفته از هنر رومی می باشد. گردنبندها و دستبند و مچ‌بندهای سبک رومی تنها برخیازتولیدات بسیار پرفروش آن‌هاست. بوچلاتی دارای طراحی‌های ویژه ای هستند که به جواهرات آنها ظاهر بسیار خوشایند و جذابی می‌بخشد، مانند فلزات صیقل‌خورده و درخشانی که از سنگ‌های قیمتی تراش‌خورده و الماس پوشش ضخیمی داده شده‌اند. 

 

 

  برندbuccellati

 

شماره 5):  تیفانی اند کو (tiffany & co)

تیفانی برای اکثریت افرادی که به جواهرات مجلل علاقه وافر دارند به عنوان یک نام مجللِ بسیار بزرگ می درخشد. علت این امر بخاطر این می باشد که خط آن‌ها شامل آثاری می‌شود که هرچقدر هم ویژه باشند، بصورت متوالی قابل‌استفاده هستند. کلکسیون گسترده آنها تنها به خانم‌ها محدود نمی‌شود، و این برند نیاز آقایان و بچه‌ها را نیز به همان خوبی براورده می نماید. با تولید طراحی‌های کلاسیک از زمان شروع فعالیت در سال ۱۸۳۷، ابتکارات و تولیدات تیفانی توسط هنروران زبردست و ماهر ساخته می‌شوند. آن دسته از آثار هنری که در بخش آثار فوق مجلل طبقه‌بندی می گردند، برای تکمیل اغلب در زمان بسیار زیاد و حتی سالیان به طول می انجامد.  

 

 

 برند tiffany & co

 

شماره 6):  گرَف (graff)

گرَف یک برند بسیار بالا و با ارزش در دنیا است که در میان افراد ثروتمند و مشهور بسیار پرطرفدار است. چیزی که کلکسیون گرَف را منحصر به فرد می‌کند، فقط هنر دست‌ساز بودن جواهرات و کیفیت بالای جواهرات تراش‌نخورده آن و فلزات مورداستفاده برای خلق آثار بسیار گران نمی باشد. بلکه اندازه سنگ‌هایی است که در تولید جواهرات از آنها استفاده می‌کند. این سنگ‌ها بسیار بزرگ بوده و بنیانگذار این شرکت لورنس گرَف، این روش خاص را انتخاب نموده است.

 

 

برند graff

 

شماره 7): پیاژه (piaget)

پیاگت به عنوان یک نام آشنای دیگر برای اشخاص عادی، در آغاز فعالیت خود را بصورت یک شرکت ساعت‌سازی در بخش سوئیسی منطقه ژورا آغاز کرد، سپس با پیشرفت تجارت، این شرکت نیز به سرعت فعالیت خود را به سمت جواهرات گرایش داده و در این زمینه نیز بسیار موفق شدند. این شرکت موارد مجلل را برای مشتریان خود بصورت هنرمندانه‌ای تولید می‌کند. امروزه، افتخار پیاگت به آمیختن  مفاهیم دنیای قدیم با طراحی‌های مدرن خود می باشد، که درحال‌حاضر ظاهر خطوط شیک و زوایای برجسته‌ای دارند. مشهورترین نمود این شرکت گل رُز می باشد که تبدیل به طرح مشخصه پیاگت شده است.

 

 

برندpiaget

                                                                                                                  
شماره 8):  بولگاری (bvlgary)

بولگاری یک برند بسیار شناخته شده در صنعت مد، ساعت و جواهرات لوکس می باشد. در جواهرات، این برند شهر رُم، زیبایی و تجمل را بصورت بسیار عالی در کنار تمایل خود به سنت گرایی در هم می‌آمیزد. امروزه، این کلکسیون خصوصیات منحصر به فرد خانم‌ها را، که شامل سنگ جواهرهای نتراشیده بزرگ به عنوان تزئینات منزل، اشکال جسورانه و استفاده از سنگ‌های جواهر کوژتراش شده (سنتی که به زرق‌وبرق دهه ۱۹۶۰ ایتالیا بازمی‌گردد) می‌باشد، را به خوبی در تولیداتش مورد توجه قرار می دهد. این شرکتدرکنار بهترین سنگ جواهرهای نتراشیده، فقط از طلای ۱۸ عیار برای کلکسیون خود استفاده می‌کند.   

 

 

   برند bvlgary            

 

شماره 9):  میکیموتو (Mikimoto)

میکیموتو علاوه بر کلکسیون زیبای خود به خاطر ابداع طرح جدید استفاده از مرواریدهای پرورشی در صنعت هنری، طعات جواهری توسط بنیانگذارشکوکیچیمیکیموتوشناخته شده است. این کلکسیون تنها ریزترین مرواریدها را که شامل مرواریدهای دریای جنوب، مرواریدهای صورتی رنگ حلزونی، مرواریدهای منطقه تاهیتی، مرواریدهای سفید و انواع نادر دیگر استفاده می نماید. این شرکت در خط تولید جواهراتش برای بخش‌های فلزی تنها از طلا و پلاتینوم ۱۸ عیار و الماس با درجه بالا استفاده می‌کند و در جواهراتی که زنجیره‌ی مرواریدی دارند، ظریفترین نخ‌های ابریشم را استفاده می کند.                                                                                                                                              

 

برند Mikimoto

 

شماره 10): چوپارد (chopard)

 چوپارد علاوه بر ساخت ساعت‌های لوکس سوئیسی، بخاطر کلکسیون جواهرات زیبا و لوکس خود شناخته شده است. عملکرد این موسسه درکنار استفاده از ظریف‌ترین طراحی‌ها و ریزترین قطعات مواد برای جواهرات، شامل استفاده ماهرانه از لایه‌های ضخیم طلای ۱۸ عیار و سنگ‌های گران‌بها با درجاتبسیارعالیاست. حساسیتقابلتوجهاینموسسه بر جزئیات و ظرافت کار باعث ارزشمندترشدن خط تولید گران آنها می گردد.    

 

 

برند chopard

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

سایر مقالات
    


کشف گوهر شب چراغ در معادن یزد                                                                                                                                             
گوهر شب چراغ از کجا سرچشمه می گیرد
 

 

 

 

 

 

ارسال به سراسر کشور ارسال به سراسر کشور
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
7 روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
پشتیبانی 24 ساعته پشتیبانی 24 ساعته