کشف گوهر شب چراغ در معادن یزد

استان یزد را به دلیل ذخایر معدنی " بهشت معادن" می نامند. این استان پس از کرمان دومین استان معدنی کشور محسوب می شود. از 60 نوع ماده معدنی کشور، 50 گونه آن به طور کاملاً قطعی در این استان می باشد . هر چند تاکنون تنها 30 گونه آن قابل استخراج بوده است. خبرهایی حاکی از کشف گوهر شب چراغ در معادن این استان وجود دارد.

 

 

​برای مشاهده انواع زیبای عقیق به سایت irangemland.com  مراجعه نمایید.

 

 

در روز پنجم تیر ماه سال ۱۳۳۵ رسانه‌ها اعلام کردند که معادن جدیدی در اطراف بیابان‌های یزد کشف شده است و به‌زودی می تواند ایران را در زمره  ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دهد.

 

گوهر شب چراغ در معادن یزد


 در یکی از همین گزارشات رسانه‌ای اعلام شده است: مدتی است که حوالی خلوت و بایر "شیرکوه" در نزدیکی یزد، فعالیت‌های عجیبی در حال انجام شدن می باشد و عده‌ای از مهندسان و متخصصان خارجی در آنجا مشغول به فعالیت هستند و همه روزه هواپیماها در فراز آسمان «شیرکوه» به رفت و آمد مشغولند و وسایل و آلاتی در آن محل جمع آوری شده است. حضور  ماموران دولتی اطراف این مناطق و انجام عملیات حفاظتی سخت و شدید خبر از اتفاقی خاص می دهد. می‌گویند به دلیل سوابق و شواهد تاریخی که دال بر  وجود سنگ قیمتی درخشنده می باشد، شب‌ها پرتویی نورانی از دور مانند چراغ در این منطقه می‌درخشد و بنابر شایعات موجود، در این کوه فلز گرانبهایی وجود دارد و در حال حاضر مشغول استخراج آن شده‌اند و با توجه بر احتمالات موجود این فلز قیمتی باید رادیوم یا اورانیوم باشد. مقامات رسمی محلی از هرگونه توضیحی در این‌باره خودداری می‌کنند، ولی عده‌ای از مهندسان و کارشناسان اظهار نموده اند که اگر استخراج این فلز به نتیجه مطلوب برسد کشور ایران از دریافت هرگونه کمک خارجی بی‌نیاز خواهد شد و نکته قابل توجه این است که این فلز در دنیا بسیار نایاب و نادر می باشد. اما بین مردم «شیرکوه» شایع شده است که در این جا گوهر شبچراغ پیدا شده است.

 

 

 

سایر مقالات


خواص اعجاب انگیز سنگها

 گوهر شب چراغ از کجا سرچشمه می گیرد

ارسال به سراسر کشور ارسال به سراسر کشور
ضمانت اصالت کالا ضمانت اصالت کالا
7 روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
پشتیبانی 24 ساعته پشتیبانی 24 ساعته